Szczęśliwa wielbicielka jazdy enduro…

Kolejny wielbiciel (właściwie to wielbicielka) jazdy enduro (a może to już wyższy poziom enduro, czyli jazda @1enduro ) będzie się cieszył z nowej jakości działania swojego Pike’a, dzięki zestawom Luftkappe, oraz Andreani Ohlins Piston Kit (te części dystrybuujemy na Polskę!).

O Luftkappe możecie poczytać np. tutaj: https://www.pinkbike.com/news/vorsprung-luftkappe-review.html

Ten element tuningowy pochodzący z Whistler wiele zmienia:

  • zwiększa komorę negatywną, a przez to zmniejsza sile potrzebna do zainicjowania pracy oraz zwiększa czułość na drobne nierówności, za to musimy napompować nieco więcej do komory pozytywnej, więc lepiej podpiera środkowa cześć skoku, amortyzator „nie przelatuje” tak łatwo przez środek co w efekcie daje uczucie czułej i „sprężynowej”, bardziej liniowy charakterystyki pracy dampera, niż powietrznej, twardej na początku, słabo podpartej w środku i progresywnej pod koniec mniejsze zapadanie podczas hamowania i jazdy w bandach
  • zupełnie likwiduje stukanie odbojnika w końcowej fazie odbicia amortyzatora (amortyzator jest wyhamowany przez poduszkę komory negatywnej, a nie gumowy odbojnik)
  • to wszytsko polepsza trakcję oraz zmniejsza zmęczenie Twoich rąk

Luftkappe to coś, co sprawdzi się praktycznie u każdego posiadacza amortyzatora Pike, Yari, Lyrik, a polecamy szczególnie osobom, które lubią „pluszową” jazdę, oraz… Paniom! Dlaczego Paniom? Otóż często powietrzne amortyzatory przy lżejszych osobach, lub osobach, które jeżdżą delikatniej niż @RachelAtherton, muszą być słabiej napompowane, aby były czułe, a tym samym szybko przelatują przez środek skoku i przy hamowaniu działają w jego końcowej fazie, czyli tam, gdzie są mocno utwardzone przez końcową progresje i… tracą na czułości! To powoduje, ze wszystkie nierówności „idą w ręce”, oraz brakuje dobrej przyczepności….

Jeśli masz amortyzator Pike, Yari, Lyrik, to powinieneś wypróbować Luftkappe.

Napisz, lub zadzwoń i zapytaj o możliwość bezpłatnego testowania!

Instagram DNA suspension