O NAS

Czyli dlaczego robimy to co robimy i jeszcze nam się chce…

DOŚWIADCZENIE

Od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku jesteśmy mocno związani z branżą rowerową.
Pomimo upływu czasu nasza praca wciąż nas cieszy, a wszystko dlatego że prywatnie sami uwielbiamy jeździć na rowerach i to co robimy, jest naszą pasją.

EWOLUCJA

Jesteśmy świadkami zmian jakie bezustannie zachodzą w branży rowerowej:
materiały, geometria, rozmiary kół, a zwłaszcza amortyzacja – to wszystko bardzo mocno ewoluuje i wciąż się zmienia.

Zauważyliśmy, że za taką ilością zmian, zwłaszcza w amortyzacji, nie są w stanie nadążyć nawet zupełnie przyzwoicie wyposażone sklepy i serwisy rowerowe. Pojawiła się więc potrzeba coraz większej i wąskiej specjalizacji, stricte w dziedzinie amortyzacji. Dodatkowo wiedza, która ze względu na ewolucję, musi być stale uaktualniana, oraz specjalistyczny sprzęt, bez którego niestety nie da się nic zrobić, są tutaj niezmiernie istotne, zwłaszcza w przypadku zamkniętych tłumików olejowych.

Współczesne amortyzatory dla optymalnej pracy, często wymagają użycia pompy próżniowej, optymalnego zakresu ciśnienia w komorze IFP wraz ze ściśle określoną jego głębokością, specyficznych narzędzi, najczęściej dedykowanych pod dany, konkretny model amortyzatora.

Oddając swój sprzęt do DNA suspension, masz pewność że będzie naprawiony zgodnie z procedurami i zaleceniami producenta, oraz na oryginalnych częściach.

Na życzenie klienta

możemy podjąć się zmiany charakterystyki pracy zawieszenia

zarówno jego

CZĘŚCI AMORTYZUJĄCEJ:

zmiana wielkości komory powietrznej pozytywnej i negatywnej,
rodzaju sprężyn,

JAK I TŁUMIĄCEJ

zmiana zaworu na High Flow
zmiana zaworowania, shimów

OPTYMALIZACJA

OPTYMALIZACJA KOSZTÓW A OPTYMALIZACJA PRACY AMORTYZATORA

W procesie tworzenia współczesnych amortyzatorów, bierze udział zarówno sztab inżynierów, jak i zawodników, którzy testują sprzęt, ale również i… księgowi! Jak to? No cóż, jeśli oni w swoich kalkulacjach wyliczą, że obkrojenie danej części amortyzatora przyniesie oszczędności np. w wysokości 1$/szt, to przy kilkuset tysiącach sztuk, zostaje w firmie kilkaset tysięcy $.

Na szczęście są firmy, dla których to właśnie optymalizacja pracy amortyzatora ma pierwszorzędne znaczenie, a nie koszty produkcji. Dzięki temu, podobnie jak w świecie samochodów, gdzie z cywilnego pojazdu, dzięki tuningowi możemy stworzyć super mocny lub szybki bolid, tak w świecie amortyzacji, poprzez tuning, z przyzwoicie działającego amortyzatora, możemy zrobić taki, który działa po prostu rewelacyjnie.

To właśnie procesy oszczędzania producentów sprawiły, że zaczęliśmy szukać rozwiązań, które pomogły by poprawić pracę Twoich amortyzatorów i wyjść poza ramy i schematy standardowych, czy też producenckich opcji. W wyniku tych poszukiwań, zostaliśmy importerem i przedstawicielem kilku firm, których produkty sprawią, że nie poznasz pracy swojego amortyzatora. Części te są tworzone nie przez księgowych którym muszą się zgadzać bilanse przychodów i kosztów, ale najczęściej przez firmy należące do prawdziwych pasjonatów, współpracujących ze światowej sławy zawodnikami.

IMPORT

W NASZEJ OFERCIE ZNAJDZIESZ WIĘC PRODUKTY, KTÓRYCH JESTEŚMY IMPORTEREM NA POLSKI RYNEK:

Zestawy tuningowe tłumików przednich amortyzatorów, tzw. High Flow Piston Kit,
które powstały przy współpracy włoskiej firmy Andreani, wraz ze szwedzkim Ohlins’em.

Części testowane przez takie sławy jak Valentino Rossi.

Vorsprung Suspension, części „Made in Canada”, pochodzące z mekki MTB – Whistler w Kanadzie:

Zestawy tuningowe Luftkappe,
do amortyzatorów przednich Rock Shox Pike, Lyrik, Yari, oraz amortyzatorów FOX

Zestawy tuningowe Corset
do powietrznych amortyzatorów tylnych FOX

Ponieważ to detale tworzą całość, również w ostatnim kroku składania amortyzatorów, czyli w kwestii smarów i olejów nie uznajemy kompromisów i stosujemy co najmniej produkty rekomendowane przez producentów, lub topowe, które swoimi parametrami potrafią przewyższać te dedykowane.

W DNA suspension stawiamy na jakość

To właśnie dlatego udało nam się coś, czym nie może się pochwalić praktycznie żaden serwis:
uzyskaliśmy autoryzację i zostaliśmy oficjalnym serwisem dla takich firm jak:

FOX • ROCK SHOX • CANNONDALE • MARZOCCHI

Więcej informacji o produktach znajdziesz w dziale „Oferta”