FOX Specialized Future Shock Brain Autosag

By 26 lutego 2017Fox

Ostatnio u nas mocno sypnęło wszelkiej maści Brain’ami.

Na poniższym rysunku macie możliwość zobaczyć coś, co nawet w sieci naprawdę bardzo ciężko znaleźć, czyli tylny amortyzator FOX Specialized Future Shock Brain po pełnej rozbiórce.

Kilka postów wcześniej, przy okazji przedniego amortyzatora SID Brain, opisywaliśmy działanie tego systemu, ale tutaj, z racji tylnego amortyzatora, znów przypomnimy jak ten system działa.

Brain, czyli „Mózg”, oznacza automatyczna blokadę amortyzatora, bez potrzeby myślenia o jej włączaniu i wyłączaniu.

Ten patent Foxa o pierwotnej nazwie Terralogic, który powstał w 2003 roku, został później udostępniony Specializedowi, a sam Fox aż do 2011 roku nie produkował amortyzatorów z tym systemem. Kiedy Specialized zaczął współprace z fabrykami Rock Shoxa, system ten, po niewielkich zmianach zaczął funkcjonować w amortyzatorze SID Brain.

To super rozwiązanie, szczególnie dla osób, które wykorzystują rower do ścigania. Działanie systemu oparte jest na zasadzie mosiężnego „odważnika”, który porusza się góra/dół po tłoczysku. Poniżej odważnika znajduje się sprężyna, która wypycha go w górę, co jednocześnie sprawia, że otwory na tłoczysku są tym „odważnikiem” zablokowane i amortyzator jest nieaktywny, zablokowany. Uderzenie od dołu (koło najeżdżające na przeszkodę) i masa „odważnika”, a tym samym pewna jego bezwładność, sprawiają, że pokonana zostaje siła oporu sprężyny, zostaje ona ugięta i kanały zostają odsłonięte, tym samym uaktywniając amortyzator.

Z naszych informacji wynika, że w Polsce jest zaledwie kilka serwisów, które podejmują temat serwisu tych amortyzatorów. My jesteśmy jednym z nich!

Na zdjęciu Brain podczas serwisu.

A Wy wolicie blokować amortyzator ręcznie, czy bardziej podoba Wam sie system Brain, który działa za Was?

Instagram DNA suspension